Kontakta oss

 

0346 – 88 61 25 


medarbetare

 
Alexandra Serra

Konstintendent
alexandra.serra@falkenberg.se


Anna-Katharina Detert

Museilärare
anna-katharina.detert@falkenberg.se

 
Christina Taube

1:e Antikvarie
christina.soderlund-taube@falkenberg.se

Ebba Tham

Vik. Designcurator
ebba.tham@falkenberg.se


Helena Hertov (föräldraledig)

Designcurator
helena.nilsson-hertov@falkenberg.se

 
Jessica Hietasaari-Andersson

Museiassistent
Jessica.Hietasaari-Andersson@falkenberg.se


Joel Andersson

Museitekniker
joel.andersson@falkenberg.se

 
Karina Sandberg

Kommunikatör/receptionist
karina.sandberg@falkenberg.se


Love Jönsson

Museichef
love.jonsson@falkenberg.se


Magnus Sjöbleke

Konstassistent
magnus.sjobleke@falkenberg.se


Malin Henningsson

Projektkoordinator
malin.henningsson@falkenberg.se


Patrik Hallberg

Media-/datortekniker/bilddatabasansvarig
patrik.hallberg@falkenberg.se

 
Sofi Liljedahl

Konstassistent
sofi.liljedahl@falkenberg.se

 

Nyhetsbrev


Här kan du prenumerera på vårt nyhetsbrev. 3-4 gånger/år får du uppdateringar om vår verksamheten och det vi erbjuder.

Namn
E-post
Lämna följande fält tomt